Választás június 7-én

Hamarosan választ a szigetország

A közvéleménykutatások a Munkáspárt fölényes győzelmét jósolják. A konzervatívok, akik az Európa parlamenti választásokon (1999) még javítani tudtak, most további akár harminc körzetre is kiterjedő verségnek néznek elébe. Folytassa Tony Blaire
Tony Blair ugyan rossznéven veszi a "Mentsük meg a fontot" jelszót, s nem örül, hogy az euro bevezetése került a konzervatív kampány fő vonalába, ám ez a rosszkedv valószínűleg némi megelégedettséget takar. A britek ugyanis 11 őket foglalkoztató fő téma közül az euro kérdését a 11 helyre sorolták, az első három helyen az egészségügy, a bűnözés és az oktatás állt. Ezek közül kettő a munkáspárti programban kiemelt helyen szerepel, olvasható a CNN elemzésében.

Tovább növeli a munkáspártiak esélyét a miniszterelnök személyisége. Őt a megkérdezettek 45 százaléka tartja jó vezetőnek, versenytársai csak 12 illetve 11 százalékot értek el.
A végeredményre nem sokat kell várni, a választás június 7-én lesz. Veszélyt csak az érdektelenségben, a szavazástól való távolmaradásban látok, - mondta Lord Judd, a munkáspárti volt hadügyminiszter, akit az esélyekről kérdeztem.

Fölényes Munkáspárti győzelem várható

Előre látható, hogy a hazai szocialisták tőkét kovácsolnak majd Tony Blair győzelméből. Nem árt tudni, hogy a magyar és a brit miniszterelnök között igen jó viszony alakult ki, s ahhoz sem kell különleges szakismeret, hogy némi párhuzamot találjunk a két kormányfő politikája között. Egy konkrét példa: az angolok is megszüntették a tartós munkanélküli segélyt, s az un. "álláskeresők támogatása" is csak azoknak jár, akik rendszeresen végeznek közmunkát…

A brit példa nemcsak azt üzeni, hogy "lám ott is a szocialisták a népszerűek", hanem azt is, hogy jól teljesítő kormányt, ha néhány területen (pl. a száj és körömfájás járvány kezelése)  jogos kritika is éri, nem érdemes leváltani. Ez a megközelítés pedig nem a szocialistáknak kedvez.

SL

 
 
 
Vissza a kezdőlapra