Megalakult a Magyar Elektronikus Újságírók Szövetsége
Megalakult aMagyar Elektronikus Újságírók Szövetsége (MEÚSZ) szombaton, a szervezet budapesti ülésén Hollós Jánost, a Magyar Rádió Rt. alelnökét választották meg az új szövetség elnökének.

     A MEÚSZ elnökségének tagjai: Kondor Katalin, a Magyar Rádió Rt. elnöke, Mendreczky Károly, a Magyar Televízió Rt. elnöke, Pekár István, a Duna Televízió Rt. elnöke, Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet igazgató-főszerkesztője, Siklósi Beatrix, a Magyar Televízió munkatársa és Sediánszky János, a Magyar Rádió munkatársa.
     Hollós János, a MEÚSZ elnöke az elfogadott alapszabályra hivatkozva kijelentette: a szövetség politikai tevékenységet nem folytat, a szervezet pártoktól független, azoknak anyagi támogatást nem nyújt, ugyanakkor természetes szövetségesének tekinti azokat a polgárokat és civil szervezeteket, akik, illetve amelyek elemi érdeküknek érzik az ország és a térség gazdasági és szellemi felvirágoztatását.
     "A MEÚSZ jó viszonyra törekszik a mindenkori magyar kormánnyal, azzal tárgyilagos és konstruktív kapcsolatot igyekszik kialakítani," idézett az alapszabályból Hollós János.
     Az elnök elmondta, hogy valódi érdekvédelmi szervezetként akarják működtetni az új újságíró szervezetet, olyan információs szolgáltatásokhoz szeretnék hozzájuttatni tagjaikat, amelyek segítségével eleget tudnak tenni a gyors és pártatlan tájékoztatás követelményeinek.
     Hollós János jelezte: szeretnék elérni, hogy a szövetség tagjai igen kedvezményes mobiltelefon-szolgáltatást kapjanak, valamint lépéseket tesznek azért, hogy a tagok ingyenes internet-szolgáltatást vehessenek igénybe.
     Az alakuló ülésen többen kifogásolták, hogy méltánytalan támadások érik az utóbbi hónapokban a közszolgálati médiumokat.
     "Azokat várjuk a most megalakult újságíró szövetség tagjainak sorába, akik hitelesen akarnak tájékoztatni a mindennapi eseményekről," mondta Hollós János.
     Mádl Ferenc köztársasági elnök a résztvevőkhöz intézett levelében megemlítette: "nem tagadható el, hogy a média nem csupán információközlő, hanem értékközvetítő is. Amit a televízióban látunk, vagy a rádióban hallunk, azt hajlamosak vagyunk a köz által elfogadott értékrendként értékelni. Ez komoly felelősséget jelent".
     "Ma a piaci versenyre való hivatkozással a szenzáció, a tömegkultúra által támasztott igények uralkodnak a képernyőn. Pedig az újságíró értelmiségi, szellemi dolgozó is! Az ebből a szerepből adódó kötelességek nem tehetők félre," áll a köztársasági elnök levelében.

MTI
Vissza a kezdőlapra