2004. szeptember 20. hétfő 22:15

 

Amikor a demográfiai tél jeleit ignoráljuk…

 

Az ENSZ Népesedési Alapjának (UNFPA) új jelentése, mely 10 évvel az 1994-ben megrendezett Kairói Világ Népesedési és Fejlődési  Konferencia után jelent meg, komoly aggodalmakra ad okot annak ideológiai jellege miatt, mint ahogy arra demográfusok világszerte felhívják a figyelmet. A katolikus internetes hírügynökség a www.Zenit.org riportot készített Riccardo Cascioli-val, az olasz Avvenire újságírójával, ki számtalan cikkben és könyvben foglalkozott már demográfiai kérdésekkel. Véleménye szerint a jelentésnek nincs más célja, mint az abortusz támogatása világszerte. 

A jelentés feltételezi, hogy a világ népessége 2050-ig 40%-kal fog nőni és ekkor 8,9 milliárd ember lesz a Földön. Ez komolyan veszélyezteti az UNFPA szerint az emberiség fejlődését és a környezetet.

Riccardo Cascioli, ki maga is részt vett 10 évvel ezelőtt a Kairói Konferencián hátsó szándékot lát az UNFPA projektjei és a jelentés mögött. Ez utóbbit teljesen ideológiai szándékkal megírt műnek tartja. Elfogadhatatlannak ítéli meg, hogy a jelentés meg sem említi a Föld demográfiai problémái között az öregedő társadalmak egyre gyorsabban súlyosbodó.gondjait.

Ez főként azokban az országokban jár súlyos következményekkel, ahol a társadalombiztosítás, mint a nyugdíjrendszer vagy az egészségügyi ellátás még ki sem épült vagy fejletlen. Az UNFPA folyton csak arról beszél, hogyan lehet csökkenteni a fertilitási arányt, amit a fejlődés egyik meghatározó zálogának vél.

A valóság azonban ellentétes tényeket mutat. Pl. Afrikában 10 év alatt az egy nőre eső fertilitási arány 6.65-ről 4.91-re csökkent, ugyanakkor a szegénység mértéke 40%-kal romlott. (Hazánkban 1,3!!!)

Az újságíró szerint az UNFPA egyetlen célja, hogy mint alapvető emberi jog, elismertesse és támogassa az abortuszt. A Kairói Konferencia 10 évvel ezelőtt ezt már megkísérelte kimondani, azonban ez akkor nem járt sikerrel. Az elmúlt 10 év során a demográfiai robbanás kifejezés használata olyan érvrendszert jelent egyes elitcsoportok számára, mely minden etikai megfontolás nélkül legalizálhatja a születések kontrollálását.

A valóban messzelátó demográfusok már akkor óvtak ettől a szemlélettől, mely  nézet azóta teljesen megalapozatlannak bizonyult. A valódi problémák helyett az ideológiai szempontok kerültek előtérbe. Sajnos ez a személet azzal a következményekkel is jár, hogy az ideológiai alapok forrásokat vonnak el a fejlesztési alapoktól és elfedik az öregedő társadalom egyre súlyosabb problémáit. A Föld néhány régiójában ez olyan új, súlyos szociális problémákat is szült, mint pl. Kínában a férfiak túlsúlya a társadalomban. Köztudott, hogy kiegyensúlyozott körülmények között 100 nőre 106-107 férfi jut egy társadalomban, Kínában már 120 férfi esik 100 nőre.

Végezetül a riport bemutatja az amerikai kormány álláspontját. Az USA 1994-ben erősen támadta a Szentszéket annak életvédő álláspontja miatt, ma pedig ő lett az UNFPA és más abortuszt támogató szervezetek elsőszámú céltáblája. Ennek hátterében az áll, hogy a Bush kormányzat az élet és a család védelmét kiemelkedő fontosságúnak tartja, aláhúzza és elfogadja a Kairói Konferencia 8.25 szakaszát, mely kimondta, hogy az abortusz nem a családtervezés része. Álláspontja azon is alapul, hogy adatok tömkelege bizonyítja, az UNFPA és számos nem kormányzati szervezet (NGO) olyan politikát folytat és olyan projekteket finanszíroz, melyek akár kényszerítő abortuszt is támogatnak, főként Kínában és ezért visszavonta a pénzügyi támogatását az UNFPA-tól.

A cikk azzal fejezi be mondandóját, figyeljünk oda, hogy azokból az adópénzekből, melyeket a nemzetközi szervezeteknek adunk, ne az abortusz, beleértve a kényszerítő abortuszt is, támogatása történjen meg, esetleg fejlesztési segély címkével ellátva és ezzel a valódi célt elkendőzve.

Spektátor

A cikk eredetiben angolul elolvasható:
http://www.zenit.org/english/
Code: ZE04091602

vissza Vissza a kezdőlapra