2005. február 28. hétfő 21:38

BOMLÁS VIRÁGAI
 

Elrepült a nagy kő, ki tudja, hol áll meg. Gyurcsány és csapata valószínűleg nem tudta, mit cselekedett, amikor elővette az ügynökkérdését. Talán a régiek és újak harcában akarta fegyvernek használni, meg a maga rendszerváltó mivoltát hangoztatni. Hogy javára válik-e ez az egész a nemzetnek, vagy csak mélyebben megyünk bele a mocsárba, még nem tudni. Ám hogy új repedések keletkeztek az amúgy egységesnek látszó épületen, az biztos: az alábbi levél is ezt bizonyítja.

 

Tisztázzuk a múltat

 

Nyílt levél a miniszterelnöknek


Gyurcsány úr!

Amikor anyósa, Apró Piroska  hatalmas villájában üldögél, melyet néhai apósának -  Apró Antalnak köszönhet,  aki annak idején élet és halál ura volt / apropó: ő miért nincs a Poltical Capital listáján a megrendelők között?/   eszébe jutott-e, hogy azok életével játszik, akiket - többek között- kedves felsége nagypapájának is köszönhetően megzsaroltak, és beszerveztek.  Eszébe jutott-e, hogy egy olyan párt nevezte ki önt kormányfőnek - nem kis mértékben anyósának köszönhetően -, amelynek tagjai az előd párt tagjai is voltak?  Eszébe jutott-e, hány család életét dúlja most fel azzal, hogy nyilvánosságra hozatja azok neveit, akik nem tudtak, vagy nem mertek nemet mondani apósa titkosszolgálati pribékjeinek?

 

Fel akarja tárni a múltat? Beszélgessen sógorával, vagy anyósával, akinek a választások előtt nem volt más célja, mint az ősellenség: Kovács László félreállítása, Meggyesy Péter érdekében. A jól értesültek azt is tudják, miért volt ez számára fontos.  És ki is írta azt cikket, amelyben Kovács Lászlót vádolják a D 209-es akta kiszivárogtatásával? Ugyanaz, aki 1993-ban így vélekedett a szocialistákról: Jönnek fel, mint szar a moslékban. Igen.. Az ön új üzenetnek szánt kulturális minisztere, Bozóki András. Nos egy ilyen belső morállal rendelkező csoport most pellengérre meri állítani egykori áldozatait? És hol vannak, akik zsaroltak, megfélemlítettek, feljelentettek a titkosszolgálatokon belül és kívül?

 

És most magamról: tisztázzuk a múltat.

 

Mit szól ahhoz, hogy valaki áldozat és megfigyelt egy személyben, mégpedig úgy, hogy az illető önmagát figyelte meg? Adva van egy gyerekét egyedül nevelő anya, akit elhagyott a férje, és hogy még tovább cifrázzam, az asszony el kell hogy tartsa idős édesanyját is.

 

Nos ezt a fiatalasszonyt, amúgy tévériporter, aki munkája okán gyakorta jár német nyelvterületre, egy szép napon felkeresi  valaki a BM-től, vagy isten tudja honnan, és azt mondja, veszélyben a család, mert a németeknél rajta van beszervezendőket tartalmazó listán.  Az illető felajánlja védelmét, és annyit kér, hogy  én - hiszen természetesen csak a magam ügyéről tudok felelősséggel írni - számoljak be külföldi útjaimról. Nincs beszervezési nyilatkozat, nincs zsarolás, nem kell senkit itthon megfigyelni, csupán titoktartási kötelezettséget aláírni és  családom védelmében elmondani, pl. azt, hogy egy bécsi szállodában egy titokzatos hang keres a portán, ám többet nem jelentkezik.

 

Nem írtam soha jelentést, nem kellett környezetemről beszámolni.

 

Gyurcsány úr? Mi voltam, mi vagyok én? Az ön játékszere? A politika áldozata?

 

Most ön önfeledten, kommunikációs és magamutogatós kényszerből kiszabadította a szellemet a palackból, - hogy egynémely papok leleplezésével gyengítse a jobboldalt -, s ezt néhány önnek dolgozó, a szoclib.oldalról pénzelt ifjú cinikus yuppi cége reklámjaként használja fel.

 

Ezúton jelzem, hogy minden eszközzel visszaszerzem a becsületemet. Ezzel tartozom a családomnak, de főként a gyerekemnek, akinek ezután nem lesz könnyű az élete, és a barátaimnak, tanítványaimnak is.

 

Ön pedig - ahogy egy amerikai tévés műsorvezető üzente az amerikai elnöknek, amikor az USA megtámadta Vietnámot - mától személyes ellenségem.

 

Szegvári Katalin

.

Vissza a kezdőlapra