2005. április 30. szombat 21:03

Aki hallja, adja át!

A Népszava nem a nép szava

 Helyreigazított a Népszava. A címlapon kezdte, a harmadik oldalon folytatta, az ember szinte azt hinné, hogy az egész lap nem volna elég, ha az összes valótlanságot helyre kellene igazítaniuk. Most csak Kósa Lajossal kapcsolatba hozható valótlan állításokból sikerült kilencet összegyűjteni. Emlékeztetőül: Kovács László, még pártelnök korában, körlevélben szólított fel a Népszava olvasására. Ismét erőteljes vágyat érezhetünk a Deák Ferenc féle sajtótörvény elgondolás iránt, amelynek teljes szövege: hazudni pedig nem szabad.

A alábbiakban a helyreigazítás szövege:

Lapunk 2004. május 5-i számában valótlanul állítottuk - a cikkben több helyen is -, hogy a Dexium Kft. két alapítója, a Mester-Nívó Kft. és a Pro-Ép 2000 Kft. külön-külön 140, illetve 165 millió forintos jelzálogjogot jegyeztetett be a Kósa-féle ingatlanra - írja a Népszava. Hozzáteszik: a valóságban a polgármester ingatlanhányadot értékesített, de a jelzett összegek egy sokkal nagyobb ingatlanra vonatkoznak. A Kósa-féle tulajdoni hányad értéke a két jelzálogjog értékének kb. 5 százalékát teszi ki.

Valótlanul közöltük a cikkhez kapcsolódó ábrán, hogy Kósa Lajos a Dexium Kft-nek bármilyen előterjesztést tett volna.

Lapunk 2004. május 11-i számában valótlanul állítottuk, hogy Kósa Lajos arra tett javaslatot, hogy az önkormányzat mondja fel a Global City Kft-vel 2002-ben kötött, a helyi Vásárcsarnok-tömb rehabilitációjával kapcsolatos megállapítást. A valóságban Kósa Lajos nem a felmondásra tett javaslatot, mert a szerződés hatályba sem lépett a Global City Kft. által vállalt kötelezettség nem teljesítése miatt.

Lapunk 2004. május 5-i számában a "Nyerő debreceni cégkapcsolat" című cikkben valótlanul állítottuk, hogy Kósa Lajos debreceni polgármester milliárdos megrendeléshez juttatta üzletfele vállalkozását. Olyan hamis látszatot keltettünk, hogy okozati összefüggés állna fenn azon tények között, hogy Kósa Lajos ingatlan-hányadát értékesítette egy vállalkozásnak, mely tulajdonosa volt annak a cégnek, amely Kósa Lajos előterjesztésére hozott döntéssel szerződést kötött Debrecen városával.

Lapunk 2004. május 6-i számában az "Ingatlanháború tört ki Debrecenben?" című cikkben többszörösen olyan látszatot keltettünk, hogy a Debrecen városával ingatlanfejlesztésre szerződött cég közvetlenül vagy közvetve Kósa Lajos személyéhez lenne köthető. Azt a valós tényt, hogy egy nagyobb ingatlancsoportra százmilliós nagyságrendű jelzálogjogok kerültek bejegyzésre, abban a hamis színben tüntettük fel, hogy ezek kizárólag Kósa Lajos ingatlanára vonatkoznának. A valóságban a feltüntetett összegek mintegy 5 százalékát teszi ki Kósa Lajos ingatlan-hányadának értéke.

Lapunk 2004. május 7-i számában, a "Kósa Lajos elérte, amit akart" című cikkben olyan hamis látszatot keltettünk, hogy a Kósa Lajos által értékesített ingatlanhányadra önmagában többszázmilliós jelzálogjogot alapíthattak volna. Ennek a valós értéke a bejegyzett összegek mintegy 5 százalékát tette ki. Valótlanul állítottuk, hogy a Mester-Nívó Kft. Kósa Lajos teljes ingatlanát megvásárolta volna. A közölt más időponttal szemben 2003. november 11-én történt meg az ingatlan-hányad értékesítése.

Lapunk 2004. május 8-i számában a "Debrecen: tervek nélküli győzelem" című cikkben olyan hamis látszatot keltettünk, hogy a Dexium Kft. és Debrecen között létrejött szerződés megkötésében szerepet játszott az, hogy korábban Kósa Lajos a Kft. egyik alapítójának értékesítette ingatlan-hányadát. Olyan hamis látszatot keltettünk, hogy az értékesítés üzleti kapcsolatot teremtett volna.

Lapunk 2004. május 9-i számában "Ha Kósa őszinte, félrevezetik" című cikkben azt a valós tényt, hogy Kósa Lajos a Mester-Nívó Kft. részére, mint ingatlanközvetítőnek tulajdoni hányadot értékesített, abban a hamis színben tüntette fel, hogy ezáltal a jelenben is ható közvetlen üzleti kapcsolat jött létre. Azt a valós tényt, hogy egy nagyobb ingatlancsoportba százmilliós nagyságrendű jelzálogjogok kerültek bejegyzésre, abban a hamis címben tüntettük fel, hogy azok a Kósa Lajos által értékesített ingatlan-hányadra vonatkoznának. A valóságban annak értéke a bejegyzett összegnek mintegy 5 százalékát teszi ki.

Lapunk 2004. május 12-i számában az "Új frontok az ingatlanháborúban" című cikkben valótlanul állítottuk, hogy Kósa Lajos nevéhez cégösszefonódások tapadnának, ő nem tulajdonosa egyetlen cégnek sem. Azt a valós tényt, hogy Kósa Lajos a Mester-Nívó Kft. részére, mint ingatlanközvetítőnek tulajdoni hányadot értékesített, abban a hamis címben tüntettük fel, hogy ezzel a jelenre is ható üzleti kapcsolat jött volna létre.

Lapunk 2004. május 13-i számában, az "Egyre zavarosabb a Kósa-ügy" című cikkben valótlanul állítottuk, hogy Kósa Lajos valótlan információt adott volna arról, hogy a Mester-Nívó Kft. meddig volt a DEXIUM Kft. tagja. Ez a tagsági viszony 2004. április 26-án megszűnt - olvasható a Népszava helyreigazításában.


Sírva vigadó reakciók a fentiekre:

Népszava, nincs egy ép szava.

Aki hallja, adja át, ne vegyél több Népszavát!

Komolyabban: Kósával kipróbálták, Orbánnal folytatják.

 


 

vissza Vissza a kezdőlapra